Monday, August 20, 2012

Lahing tomatitega, vol I


Eepiline lahing tomatitega, mis ähvardavad vanemaid, ja seega ka mind ära uputada. Täna käis lahing nõnda, et esialgu lugesin Nam-Namist natike inspiratsiooniks, siis läksin poodi ja ostlesin. Korvi sai palju ka säärast, mida kuskil retseptides polnud. Aga ma olengi sihuke katsetaja.

Ema rakendasin abitööliseks ja pisikesed potid täitusid järjest hakkmassinast läbi aetud tomatitega. Ja kõige muuga. Kõige muu hulgas olid näiteks: tsillikaunad, ingver, küüslauk, sidrun, (alatu) laim, soolaoad, paprika, punased sõstrad, astelpaju marjad + hulk igasugu ürte ja vürtse + austrikaste, mis teeb kõik paremaks. Peaaegu.

Sündis kuus erinevat kombinatsiooni, magusast piparmündiga tomatimoosist kuni tulise ja küüslauguse oakonservini välja. Esialgne degustatsioon tunnistas kraami heaks. Kui ära jahtuvad, proovime uuesti ja otsustame, et mida juba rohkem teha võiks. (Seda piparmündiga kohe kindlasti! Ja seda astelpaju ja meega!)

(Rahva tungival nõudmisel):

"Diana piparmündise tomatimoosi" retsept:

kuhjake tomatit, no et säärasesse 2-3 liitrisesse potti saaks poole täis, hakkmasinast läbi
Pool sidrunit koos koorega hakkmasinast või riivist läbi
5-6-7 supilusikatäit moosisuhkrut (see paakub ja on lahe)
ja palju värsket piparmünti (seda ei ole kunagi liiga palju. No OK, kui moos on juba roheline, siis sai pipamünti natike liiga palju :P)

Vaiksel tulel vaikselt natuke alla tunni podistada ja vahepeal segada, kuni tõmbub sihukeseks... mõnusaks. Ja siis tuleb maitsta ja timmida.

No comments: