Saturday, May 19, 2012

"Ma ple surnt"

Peaks vist tõsiselt sellise sildikese välja riputama, just nagu Vanaema seda tegi, kui Laenama läks.
Lühidalt: et mul on praegu lillemüügiga ultratihedad päevad ja kogu vaba aeg läheb larpikorralduse alla ning kuskilt sealt vahelt üritan noppida hetki ka uue kodu jaoks, siis muud aega polegi - ei käsitöö jaoks, lõngade ega üldse mingi suhtluselu jaoks. Rääkida saab minuga küll - aga selleks tuleb tulla Tartu Kaubamaja juurde. Siis võib minuga kasvõi mitu tundi juttu rääkida, eriti kui ostjatevaiksem päev on - no nagu täna oli, näiteks.

Kastivirnast lõplikult vabanenud pole - aega pole olnud.
Pesu kuivab pööningul.
Hiigelpikk põlvik valmib (seda koon töö juures)
Kohutavalt tahaks lõngu värvida, aga tuleb endale aru anda, et hetkel ei ole seda aega lihtsalt kuskilt võtta. Samas - näiteks juulikuu ja enamus augustit on mul jälle puhtalt käsitööline olemine, nii et loodan siis maratoni ette võtta. Talivarude kogumine jms.
Kassi liivakast kuivab Annelinnas ja ootab mind, aega ja Tessat.

Kingitus - üks mu suurtest lemmikutest - luuderohi. Ja tundub, et talle meeldib minu juures - kasvatab aga uusi pisikesi võrseid. 

Minu uue elukoha uus elanik on lamp - lapitud ja parandatud ning tuliuue juhtmega varustatud lamp. Eriline on ta selle poolest, et minu ema, vanaema ja vanatädi ostsid kõik endale sellise lambi, vist lausa ühel ja samal päeval. Meeldinud on see mulle eluaeg, ja nüüd on ta koomast päästetud ja minu jagu. Sobib väga hästi ülejäänud elamisega, igastahes :)


Ja üldse tundub, et ma elan nüüd heas kohas (Karlova ikkagi) - sõpradele lähedal. Mitu pisikest soolaleivakat ja muidu säärast "tule tunniks külla" maha peetud, küll veiniga ja küll sefiirikorvikestega :)

3 comments:

krati said...

Selliste lampide paistel on hää õdus istuda ja vardaid veeretada.
Üks mõnus tugitool kuluks vist ka ära?

Diana Ostrat said...

On.
Aga tugitool mul on :) Vanemad kinkisid. Sügavast nõuka-ajast, oranž ja suur, väga mugav ka. Lamp lähebki selle kõrvale.

Anonymous said...

See hea, et kõik vaikselt paika loksub ja sedasi saadki hõdusa kodu endale.
Ja mõtle vaid, kui hää sügisel seal ahjusoojas toas oma kassi ja tugitooliga olla ja kududa.
Ma loodan, et varsti see kaunis kiisuke ka sinu koju saab tula ja sind tänades hoidma hakkab.
Kalli sulle ja ära end tööga üle pinguta.