Wednesday, September 5, 2012

Tomatisaaga lõpetuseks

Eile sai siis viimane tomatisaak potti ja purki.
Taaskord kolm uuekest "retsepti". (Ega seda minu möllimist ja timmimist ja maitsmist ning umbes asjade kokkusegamist saa ju Retseptiks nimetada ometigi :P)

Et piparmündi-tomati moos mulle väga meeldis, siis sai seekord seda edasi arendatud, või õieti, mängitud mängu "mida kõike kapis veel leidub". Leidus näiteks... tikreid :p

Ja seega sündis tomati-tikri-piparmündimoos, sekka ka ingverit, sukaadi ja rosinaid, ning muidugi suhkrut, sidrunit ja terake soola. Viimaks ka MeSi. Väga mõnus sai, Riiklik Komisjon (ema) jäi rahule, ja mina ka.

II potti sai päris aus eksperiment. Et ema (kelle juures mina moositamas käin, sest endal pole asju ega ruumi) on kookosehull, siis jagus tal kapis hulk kookoshelbeid. Egas midagi - potti tomati sisse, lisaks veel ingverit ja aniisi, ning lõpuks sai see maitsestatud Tom-Kha supiseguga. Eksootiline ja mõnna, magus, aga näiteks kana vms kõrvale mõnuga söödav.

Ja III pott tuli soolasem, tublisti. Eelmisel korral soetatud paprikad koos tomatiga köögikombainist läbi, sekka küüslauku, ingverijuurikat, marineeritud šampinjonidest ülejäänud marinaad, küüslauguga veiniäädikas, ikka suhkrut-soola (moosisuhkur!), natuke Tom-Kha maitseainet ja pool pakki Santa Maria tex-mex ürdisegu. Tulemus - tummine ja mõnna.

Sedakorda poest tsillit ei saanud, nii et selle poolest on segud mahedamad. Kui tomatit imekombel veel peaks tulema, teen ühe purgi eriti tsillist magusat moosi.

Otsast meite pere igastahes juba sööb seda kõike :)

Ja saaga lõpetuseks tuleb öelda, et - avastasin eneses hoidistaja. Ei ole kunagi moosi keetnud ega miskit säärast teinud, aga vot niimoodi katsetada ja ebatavalisemaid asju kokku panna mulle meeldib. Nii et... ;)

No comments: