Wednesday, November 14, 2012

Uus vorm ja uued pildid - ikke lõngadest

Päris hea mitu päeva kestnud lõngainventuur lõppes edukalt - hulk kaalutud ja äsjakeritud ning krunnitud lõngavihtisid, ja tootefotodki tehtud.

Miks ma kerad vihtideks ümber tegin? Ausalt öeldes seepärast, et esteks oli mind ennast nende välimus ära tüüdanud, ja teiseks seepärast, et olin päris mitmelt tuttavalt käsitöömeistrilt kuulnud soovitust, et taimedega värvitud lõng näeb vihis-krunnis parem välja. Mitte et ma oleks esialgu sellest kiiksust aru saanud, aga noh, oli proovimist väärt. Ja kui need elukad siis juba hulgim laua peal istusid ja sõbrannagi külas oli, vaatas tema ka lauale ja ütles, et "kurat, ongi psühholoogiline efekt, näevad välja nagu oleks vanaema nad just pajast võtnud". Ja mina nõustusin, et jah, on küll kenamad.
Et olgu siis nii, ja jääb tellijatele ka vaba käsi või paar sel teemal, et millisesse kerra nad ise oma lõnga kerida soovivad.
Aga kui keegi tingimata tahab, siis vuristan ka kerasse, kenasse ja lapikusse, kust lõnga saab võtta nii väljast kui keskelt.

Printeris tahma puudumise tõttu on sildid küll käsikirjalised, aga mitte kõikse hullemad.

Tootefotodega nägin kõikse rohkem vaeva, sest päike ei suvatse end näidata, nii et naturaalsest valgusest ei tasu unistadagi, seega tuli appi võtta kodukootud lightbox, igasugu lambid (k.a põrandalamp, mida ma päris välklambina kasutasin (aga tema kollakas valgus ka mahendas natuke)) ja ühe kena salvrätitehnikaks mõeldud jõulutähtedega salfa. Pärast sai veel Photoshopis timmitud ja kujundatud ning...

Facebooki pood on uuendatud ja Disainimaja oma niisamuti.

Kaks esimest tellimust tulid juba hästi natuke aega peale piltide ülespanekut. Ja rõõmustav on, et vähemasti osad inimesed, kes on tellinud, tulevad ikka ja jälle tagasi :)

5 comments:

Kadri said...

No nii nunnud! :P Ja muidugi tulevad uuesti tellima - ikka tullakse tagasi kui head asja saadakse ;)

Diana Ostrat said...

Aitäh, Kadri :)

Kadri Nurmoja said...

On tõesti sümpaatsemad. Nägin pilte juba enne, aga siis ei tulnud selle pealegi, et mis muutunud on. Mulle meeldiks, kui neil kõigil oleks ühesugune valgus, et toonidest (erinevusest) paremini aru saada. Aga muidu pöidlad püsti!

Diana Ostrat said...

Seebu - kusjuures, selle valgusega nillimine oli kõrgem pilotaaž. Üritasin püüda võimalikult originaalilähedast tooni, eksole. Mõni tuli ilma välguta parim, teine nägi samades tingimustes välja isegi mitte ligilähedane oma toonile. Mõni tahtis, et ma nilliks tükk aega üldse manuaalselt. Oli kodukootud lightbox, aga lõngad on põrgulised nii tundlik värk... Enim armastavad nad suvist poolvarju, aga kust sa selle novembris võtad :p Hetkel võin igastahes kinnitada, et kõik said pildile pisikeste mööndustega sellised, nagu nad ka tegelikult on.

Kadri Nurmoja said...

Oojaa - tean küll. Aga igatahes tubli töö (: