Tuesday, August 30, 2011

Tänane raamatusaak


Täna käisin taas Apollos käsitööraamatuid šoppamas (aitäh õeraasule Apollo kinkekaardi eest), ning leidsin säärase toreda raamatu. Põhjalik, paks, heas köites (spiraal), kõvakaaneline, lihtne kasutada (ilma üleliigse lobata), ja otsast otsani täis kudumismustreid. Piirkondade (Shetland, Skandinaavia, Lääne-Euroopa, Ida-Euroopa, indiaani, India, Hiina jne) kaupa, alates kõige lihtsamatest paarirealistest kuni suurte ja kirjudeni välja. Enamuste mustrite puhul on ka ära näidatud, kuidas mustrit mõne teise värvi lisamise või asendamisega lihtsalt muuta. Selge ja lihtne, väga hea kasutada. Nüüdseks 2 korda läbi lapatud. Siit leiab väga paljut nii kinda-soki serva/säärde kui ka kõigele muule.

Haapsalu salli raamatut näppisin, aga jäi natuke liiga kalliks. Aga ühel ilusal päeval ta minu omaks saab, eriti kuna ka seal meeldis mulle väga raamatu visuaalne ülesehitus ja selged juhised (no ei seedi regivärssi, no ei seedi).

"Meite muhu mustrid" on ka muidugi väga äge raamat, aga no andke andeks - üle 40 euri? See on üle poole minu kuu üürist...

Aga päris kindlalt tahan lähitulevikus soetada 2 raamatut -

Vanas Kaubamajas oli Eesti seeni käsitlev raamat, kus sees peale söögiseente ka kõik teised - ega ma neid patta panna väga igatsegi, mitte söömise eesmärgil, pigem ikka lõngade värvimiseks noppida. Hind kuskil 20 EURi ligi, aga ilmselgelt seda raha väärt.

Ja teine on Apollos leiduv Eesti taimede "välimääraja", kah kuskil 20 EUROt. See oleks kindel abimees põllul ja metsas, et värvitaimi üles leida ja eristada. Ning üldse end harida.

Kaugem tulevikumuusika on Aino Praakli "Kindakirjad (sokikirjad) laia maailma" - 2 väga toredat raamatut, aga ka väga priske hinnaga.

Aga kui veab, lähen nädalavahetusel õekesega metsa seenile :)

No comments: