Tuesday, October 9, 2012

Hobune elutoas ehk seiklused keebiriide ja kardinatega

See on täiesti tüüpiline, et vahel sõbrad-tuttavad, kes vähem käsitööd harrastavad, minult mõnda edevat vidinat tahavad. Noh, sõber Keijo tahtis näiteks keepi. Aga lahedalt eriliseks muudab selle keebiloo fakt, et Keijo on üks vähestest eesti furry'dest*, ja keebi eritingimus on see, et see peab sobima selga tema hobuse ja hundi täiskostüümile (full body fursuit, vabandused ingliskeelsete terminite pärast, aga eestikeelseid pole veel välja töötatud.) Kuna hundu on veel tegemisel, siis kostüümiproovis käis särtsakas must hobune Sädemeke (ingliskeelsetel konventsioonidel tuntud kui Sparkey). Kass oli elusuuruses mänguasjast (see saba ja see lakk ja need kabjad!!!) väga vaimustuses, ja mina ka. Kui paljudel teist on hobune elutoas olnud ja keepi tahtnud. Kuigi, kui me Sädemekese mõõdetud saime ja Abakhani läksime, osutus hoopis libahunt kõnekamaks pooleks, ja esitas täpseid tingimusi kanga värvi ja kantpaela stiili suhtes, ning kui Sädemeke oleks ehk rohkem blingi tahtnud, siis suukorvi ja kaelarihmaga häbelik libahunt eelistas lihtsat etnomustrilist paela ja loobus kalliskividest.

Keebihaagid tuleb aga eritellimusena tellida, sest nende eeltingimus on, et neid paksude kinnastega ka kinni ja lahti saaks - poehaagid olid selleks liiga väikesed ja peened. Sõber fursuit'i seest aga aitas mul hiljem kardinad üles panna :) 


The furry fandom is a subculture interested in fictional anthropomorphic animal characters with human personalities and characteristics.[1] Examples of anthropomorphic attributes include exhibiting human intelligence and facial expressions, the ability to speak, walk on two legs, and wear clothes. Furry fandom is also used to refer to the community of people who gather on the Internet and at conventions.[2]

2 comments:

Azurah said...

Lahe, ma ei teadnudki, et Eestis ka furrysid on ja ta näeb päris äge välja. Hmm, ta LARPile ei taha tulla? ;)

Diana Ostrat said...

On. Seltskond on küll üpris väike, aga nad käivad regulaarselt koos, ja tihti ka välismaal teiste maade furry'dega tutvunemas ja ennast näitamas. Just käisid näiteks Soomes, aga kaugemad otsad on Sädemekesel olnud näiteks Ameerika, Inglismaa ja vist lausa Hawaii.
Kusjuures, tegu sama noormehega, kes meie libahundipreilile saba ja kõrvad laenas. Vanadel aegadel oli ta tihti larpil autojuhiks, ja paarist larpilaadsest tootest on ta ka osa võtnud. Huvi tal isegi on, pigem on küsimus, et kuhu ta oma tegelasega sobituks... Aga ma me (mina ja Keijo) mõtleme sellele, ja ühel ilusal päeval ;)...