Friday, October 5, 2012

Õunad ja soktoober

Pole kaua kirjutanud. Elu on kiire olnud. Või noh...jah. On säärased ajad, mil netivälised asjad võtavad nii palju aega ära, et vaikselt blogipidamisele ja muule energiat ega sõnu ei jäägi. Sügisene asi, või siis see, et kui ikka minusugune 12 h und vajav tsikk õhtul kell 20.00 töölt koju jõuab ning siis söögitegemise, kütmise vms vajalikud toimingud kuidagi tehtud saab, ei jõua muud, kui lapikuna Buffy't vaadata. Buffy, aga, on lahe. Hetkel algas mul just 4 hooaeg. Buffy on ülikoolis rebane :D Libarebased ja kooljad.

Õunteni, mida mul ei kasva, nagu mul ei kasva üldse miskit, sest aiamaad siin ei ole, on autohoov ja kuurid, jõudsin aga nõnda, et FBs on säärane tore grupp nagu Äraandjad.Inc, kus võib igasugu krimplit ära anda. Mina andsin ära hulga vanu dvd'sid, ja naljaviluks küsisin vastu õunu vms aiasaadusi. Ja nii sain ma täna ühe toreda tüdruku käest tosina filmi vastu suure kotitäie kuldranette vms nendega sarnaseid õunu. Ja saan vist veelgi, nagu lahke pakkumine käis.

Tulemus - Getteri külaskäigu taustaks lõikusin ja viilutasin usinasti, ja nüüd podiseb pajas kergelt karamelliseeritud suhkruga õunamoos, lisandiks hulk rosinaid ja maitseks piparmünt ning... tüüpiliselt napakale minule, sorts küüslaugu-ingveri-tsillikastet.

Aga tööl seppan viimasel ajal, kui parajasti kundesid ei ole. Alasi on kaasas, muud vidinad kah. Saab kõrvarõngakonkse ette teha ja eile tegin ka 6 paari kõrvarõngaid. Kui parajasti ei seppa või lilli ei müü või kimpe ei tee, siis koon näiteks sokki. Ühed triibikud said valmis, teised on varrastel. Soktoober, noh ;) Ma pole küll kohutavalt ammu Isetegijasse jõudnud, aga Soktoober tabas taaskord ka mind.

Ning suur ja pikk heegeldatud villane vest ootab ka viimaseid siile ja viimistlemist.

15-19 oktoober on aga Räpinas tekstiili kaugõppe esimene sess. :) Ootan pinevusega tunniplaani.

No comments: