Wednesday, October 12, 2011

Segadus...


Pildil: päevalilleõitega värvitud lõng, peits: maarjas, järelpeits: vaskvitriol

Eelmine nädal läks LARPiks ettevalmistuste ja sinna vahele pikkade tööpäevadega, siis sinna otsa väga väsitav mäng ja nädala alguses veel tööd. Kuhugi kõige selle vahele sai lõngu värvitud tibake, aga üldiselt valitseb lõngades, käsitöös ja üldse minu ajus ja toas üks suuremat sorti segadus.

Natukene sai täna siiski korda loodud, ja ma pean ütlema, et paberteip on üks ütlemata väärt abiline mu taimede-seentega värvitud lõngade puhul - riba ümber tõmmata ja selle peale kirjutada vajalik inff. Nüüd ootan mõnda päikselist päeva, et mõni uus lõng ka pildile pääseks. Igastahes päevalillega värvisin vasepeitsi abiga väga kenat rohelist (päevalill ise andis tublit helekollast, aga kollaseid mul juba lihtsalt oli, küllalt ja rohkemgi veel).

Tintsiku ja Mairega koos ettevõetud Palupõhja-järgsest metsaretkest said ka rõngasvöödikud patta, ja sealt tuli halli lõnga peale ilusat pruuni ning valge lõnga peale roosakas-oranžikaspruuni.

Ja minu verkja vöödiku II veest tuli välja toon, mille ema ristis õunavahukreemiks.

Üks seenemustriga ruuduline sokk sai vahepeal valmis, nüüd vaja teine teha. Esimene kord 1.5 ringvarrastega magic loop'i kududa. Muu oli OK, aga topeltlõngaga kanna tegemine oli pornograafia kuubis. Sokk sai lühike, teise soki peal ja sussina kandmiseks. Seenemustriga pahkluul.

Mul on nüüd roosipuust vardad, aga proovinud veel pole. Eelmisel paaril suutsin poole ringiga ühe varda pooleks murda, eks nüüd näis, kas oli varda või minu viga...

Üks pitsisokk ootab ka lõpetamist - imelik, hetkel tundub 2.5 varras õudselt jäme... aga nendega ma ometi kudusin...

Ja kampsunit on tarvis kududa - seljatükk ja käised ootavad... Muidu küll novembriks valmis ei saa.

Kõlavöö istub poolikuna laua peal, teine sama poolikuna riiulis. Ja kuskil on üksik labakinnas, ning üksik puuvillane sõrmedeta kinnas...

Olustverest alanud masendus pole sugugi taandunud, ja see, et ma ilma tõttu hiljemalt uueks nädalaks töötu ja rahatu olen, ei tõsta ka sugugi tuju. Käsitööd mina aga müüa ilmselgelt ei oska, ja sellega ära ei ela.

No comments: